«Собор Паризької Богоматері», Віктор Гюго 

Audiobook-mp3.com адиокниги бесплатно

05.01.2024

87

Статья «Собор Паризької Богоматері», Віктор Гюго 

Твір вважається першим історичним романом, написаним французькою мовою. Її автор, Віктор Гюго — один із найвидатніших французьких письменників середини XIX століття. Сама книга — бестселер протягом майже двохсот років.

Про автора

Віктор Гюго (1802–1885 рр.) — класик французької літератури, романіст, драматург, поет, есеїст. Один із ключових авторів французького романтизму. Його перу належить низка незаперечних шедеврів французької класичної літератури. Книги Гюго перевидаються та із завидною регулярністю екранізуються. Найбільш відомі з них:

Гюго, попри приналежність до течії романтизму, порушував у романах тему пересічних людей. Його книги відображають у собі кипляче дев'ятнадцяте століття з усіма властивими йому соціальними протиріччями, рішучими характерами, з кров'ю, що проливається даремно.

Короткий зміст

«Собор Паризької Богоматері» (1831 р.) загалом знайомий мільйонам людей, навіть яким ніколи не читали цей роман. Кіно- та мультиплікаційні екранізації, знайомлять з класичною літературою дітей, які навіть не освоїли абетки. Якщо вимкнути всі екрани з безлічі колонок звучатиме один із самих довгограючих і популярних мюзиклів, де персонажі Гюго в піснях розповідають про свої непрості долі.

Розповідь у починається в день святкування Хрещення Господнього, яке (як і багато християнських свят) збігалося з набагато давнішим язичницьким святом. Тому, крім релігійної постановки на честь свята, мали проводитися вибори «короля» блазнів.

Королем блазнів обирають Квазімодо, центрального персонажа роману. Квазімодо від народження потворний і понівечений, від нього відмовляється мати, і його підкидають до Собору, де його починає виховувати молодий священик Клод Фролло. Коли йому дозволяють вчитися на дзвонаря, Квазімодо втрачає слух.

Саме у цій сцені свята слухачів знайомлять із більшістю ключових персонажів. Крім Квазімодо і Фролло, ми зустрічаємо і неймовірно красиву циганку Есмеральду, яка танцює і показує номер з видресируваною кізочкою, бідного поета П'єра Гренгуара, чия постановка провалилася і він залишився без грошей до існування, і Феба де Шатопера, капітана стрільців короля, який того ж вечора рятує Есмеральду від таємничих викрадачів.

Обраний «королем» блазнів Квазімодо приймає все за чисту монету, не розуміючи, що з нього сміються, після чого Фролло відводить його з площі, попутно вилаявши Есмеральду.

Важливе місце у романі приділяється опису життя «низів» суспільства, саме до них ми потрапляємо разом з Гренгуаром, який відстежує Есмеральду. Так звані «Двори чудес» були цілими кварталами населеними жебраками всіх мастей, ченцями, повіями, каліками і хто знати ким ще.

Втягнутий у зварю з мешканцями «двору» Гренгуар уникає загибелі завдяки Есмеральді, яка погоджується стати його дружиною і цим врятувавши його. Фролло ж, незважаючи на показну зневагу, потай жадає тіла Есмеральди і тисне на Гренгуара для того, щоб той не став їй справжнім чоловіком, водночас вчиняючи замах на Феба, в якого у свою чергу закохана Есмеральда.

Дівчину звинувачують у замаху життя Феба і засуджують до страти, під тортурами вона зізнається у злочині. Феб не наважується заступитися за неї, пов'язаний заручинами зі своєю нареченою Флер-де-Ліс.

Ось тут знову і з'являється на сцені глухий потворний горбун, наділений, проте, чистим і добрим серцем. Він за будь яку ціну вирішує врятувати Есмеральду ...

На нашому книжковому порталі любителі класичної прози знайдуть багато цікавого. Зокрема, ви можете слухати онлайн, а також завантажити у зручному форматі один із найкращих творів французької літератури — роман «Собор Паризької Богоматері».