Чому українці та росіяни — не братські народи? Відповідає Володимир Білінський

Audiobook-mp3.com адиокниги бесплатно

24.10.2023

70

Статья Чому українці та росіяни — не братські народи? Відповідає Володимир Білінський

Ми всі зростали з колонізаторським наративом про те, що українці та росіяни — братські народи, а Київська Русь була колискою трьох слов’янських народів. Володимир Білінський, відомий український публіцист та дослідник історії провів масштабну роботу з дослідження цих наративів. Сьогодні ми розберемося з вами в цьому, спираючись на його книгу «Країна Моксель, або Московія», в якій він дослідив історію росії , та обговоримо враження від цієї книги. Слухайте аудіокнигу «Країна Моксель, або Московія» українською онлайн безкоштовно на нашому сайті.

«Країна Моксель, або Московія» слухати яку ви зможете онлайн

Все починається з назви

Ось декілька поширених міфів, які автор успішно розвінчує:

  • Найперші відомості про назву того, що нині називають росією, як свідчать арабські та європейські джерела, це первинна її назва — Моксель. Ось що пише сам історик: «Великий французький мандрівник Вільгельм де Ребрук, побувавши в ставці хана Сартака, однозначно розділив поняття Русі (України) та країни Моксель (Московії); у давнину, з ХІІ до ХVІІ століття ця істина була добре відомою». Історик доводить, що в жодному старовинному літописі Ростово-Суздальська (Залишанська) земля не називалася Руссю;
  • Справжнє заснування Москви відбулося не Юрієм Довгоруковим, а ханом Золотої Орди Менглі Тімуром, онуком великого хана Батия. Заснована вона була в 1272 році;
  • Етнічний склад московитів. Походження московитів історики пояснюють тим, що з Києва деякі князі та їхні нечисленні дружини покидали свої землі і йшли шукати щастя у Залишанській землі, за тисячі кілометрів, у глухі ліси та болота. Але автор книги блискуче доводить, що жодного переселення слов’ян у московитські землі не було. «Імігрувати на багато сотень кілометрів по чужій території було неможливо. Та головне, жодним слідів міграції слов’ян російська антропологія не виявляла». Етнічний склад московитів у період з ХVІІІ століття — це фінські племена і мері, муроми, весі, печори, мещери, мокші. Пізніше в нього влилася чимала частка татарської крові. Як бачимо, про слов’ян-русичів не йдеться.

Чому українці та росіяни — не братські народи Відповідає Володимир Білінський

Секрети походження правителів

Яскравий приклад того, що правителі ніяк не впливають на етнічний склад населення є сам Моксель. Як відомо, рід дворян татарського походження Романових, що правив Московією з 1613 року, обірвався на Петрі І, що помер від сифілісу. Його племінник, пізніше імператор Петро ІІІ, був наполовину німець, а його дружина, Софія Фредеріка, яка після вбивства свого чоловіка стала імператрицею Катериною ІІ— повністю німкеня.

Її син, Павло І, на 90% німець, одружився на австрійській принцесі, а далі всі імператори аж до Миколи ІІ будуть одружуватися то з німкенями, то з данками, і жоден з них не одружився з московиткою. Але ж росіяни не стали від цього європейцями (німцям, до прикладу). То ж про яку належність московитів до слов’янського етносу йде мова? «Скрізь брехня, аморальність підлого загарбника» — підсумовує історик.

Секрети походження правителів

Вогнем і мечем

Всю свідому історію московити були відомі своєю жорстокістю. Тут і різня в Києві 1169 року, і Батурин у 1708, і Крути у 1918 та багато іншого. Наприклад, Суворов був відомий своєю любов’ю до катування (тут і пугачовці після невдалого повстання, і мирно сплячі татари). Навіть російський придворний поет того часу, Державін, писав: «Где были грады, стали гробы!».

Можна також пригадати апогей московитських генералісімусів — товариша Сталіна, який за одного німецького солдата клав 20 своїх, а потім упродовж 30 років мучив, депортував, морив голодом та нещадно катував своїх жертв, доводив до самогубств людей, в тому числі свою дружину, та віддав німцям на поталу свого сина. І донині Петром І, Меншиковим, Суворовим та Сталіним Московія чваниться і прославляє тих звірів.

Як бачимо, це лише дрібка доказів, що свідчать про відмінність та вороже ставлення росіян до українців протягом століть. Більше доказів та цікавих фактів ви знайдете у книзі «Країна Моксель, або Московія» слухати яку ви зможете онлайн безкоштовно на нашому сайті.