«Палата № 6» — оповідання з осіннім настроєм

Audiobook-mp3.com адиокниги бесплатно

23.11.2023

185

Статья «Палата № 6» — оповідання з осіннім настроєм

Твори Антона Чехова в певній мірі глузують над суспільним устроєм часу, в якому він жив і писав. Порушені ним у своїй творчості проблеми актуальні і для нашого часу та суспільства. Пропонуємо ознайомитися з однією з найкращих робіт Чехова за оцінкою критиків — повістю «Палата № 6». Короткий зміст книги Чехова «Палата № 6» читайте безкоштовно і без реєстрації на нашому сайті.

Сюжет «Палата №6»

Оповідання починається з опису невеликого лікарського корпусу, в якому серед інших є палата для душевнохворих — палата номер 6. Головний герой — лікар, Рагін Андрій Єфимович. Це дуже добрий, вихований, освічений чоловік, але у нього відсутня так звана внутрішня опора.

Потрапивши до місцевої лікарні, він помічає ряд порушень: скрізь розруха, бруд, жахлива бідність, лікування здійснюється найгіршими медикаментами, робітники лікарні крадуть гроші з бюджету, б'ють пацієнтів і взагалі не лікують хворих належним чином. Але Андрію Єфимовичу це не заважає, йому не вистачає сили духу, щоб встановити порядок. Замість цього він погоджується з лихим становищем.

Проблематика повісті «Палата №6»

Одного разу лікар відвідує палату під номером 6 і знайомиться з Громовим — другою ключовою постаттю оповідання. Ця людина страждає на параною — манію переслідування, але при цьому виявляється дуже інтелектуальним, освіченим та цікавим співбесідником. Рагін все частіше завідує в жахливу палату до Громова, щоб поговорити. Ці розмови дуже подобаються Андрію Єфимовичу, адже в місті йому фактично немає з ким говорити на такі возвеличені теми, а в Громові він знайшов собі розмовника рівного за розумом. Але є один мінус — Громов є ненормальним. На цю обставину звертають увагу звичайні люди і ті, хто складає конкуренцію для доктора Рагіна. Слухайте аудіокнигу Чехова «Палата № 6» безкоштовно онлайн на нашому сайті.

Трохи про стоїцизм

Погляди головних героїв відрізняються. Рагін прихильник стоїцизму — філософії про презирливе ставлення до страждань. Згідно з вченням стоїків, страждання людини залежать не від проблем як таких, а від ставлення до цих проблем. Громов же противиться такому світосприйняттю, вважаючи, що це просто лінь, а не філософія. Він мріє завершити страждання і вважає, що Рагін прихильник стоїцизму лише тому, що він ніколи не зіштовхнувся з справжніми труднощами. Рагін лінивий і він ніколи не пішов би на ризик, намагаючись досягти справедливості і порядку в діючій лікарні.

«Палата № 6» — оповідання з осіннім настроєм

Проблематика повісті «Палата №6»

У сюжеті Чехов стикає лобами дві різні філософії. Одна людина вважає, що її життя не має ніякого сенсу, живе його в своїх філософських роздумах, читає багато книг і вважає, що саме знання робить його щасливим. Інший дуже хоче жити, йому не подобається стан душевно хворого, він незадоволений тим, що всі містяни ліниві, не прагнуть до поліпшень, не намагаються нічого змінити. Він вважає, що щастя полягає не в знаннях, а в тому, щоб застосовувати їх на практиці і брати відповідальність в свої руки.

Ще одна важлива і, мабуть, ключова проблема — суспільство, яке не розвивається, стоїть на місці, розвагою і підгодівлею для якого є чутки. Чехов показує, наскільки страшно жити в такій дійсності. Сам письменник, до речі, був активною людиною, меценатом, який допомагав оточуючим. Маленька лікарня — це прообраз цілого народу, людства, яке байдуже до того, що його оточує.

Сюжет «Палата №6»

З Чеховим багато то знайомий завдяки його комедійним оповіданням, але його творчість багата не єдиним гумором. Слухайте аудіокниги Антона Чехова українською онлайн безкоштовно на нашому сайті. Хоча часто автор і пише про кумедні речі, все ж його твори частенько змушують замислитися. До його серйозних творів можна віднести:

  • «Три сестри»;
  • «Вишневий сад»;
  • «Драма на полюванні»;
  • «Вчитель словесності» та інші.