Чому роман Сергія Жадана називається «Ворошиловград»?

Audiobook-mp3.com адиокниги бесплатно

28.05.2024

76

Статья Чому роман Сергія Жадана називається «Ворошиловград»?

Роман «Ворошиловград» Сергія Жадана отримав визнання як один із найкращих творів української літератури. Він був визнаний «Кращим романом десятиліття» за версією BBC.

Цей твір здобув популярність не тільки в Україні, але й за її межами, привертаючи увагу своєю неповторною стилістикою та глибокими темами. Роман був екранізований, що свідчить про його культурне значення та популярність. Стрічка має назву «Дике поле».

«Ворошиловград», сюжет

Герману трохи за тридцять. Він — так званий «незалежний експерт», що працює на харківського політика. Переконаний, що для комфортного життя він не потребує вищої освіти та великої кількості грошей, Герман почувається чудово. Він не уявляє собі іншого способу життя та не бажає його змінювати.

Проте все змінюється, коли одного ранку йому дзвонить його давній знайомий Коча, який повідомляє, що брат Германа, Юра, який володіє старою заправкою у Ворошиловграді, виїхав, і зараз необхідно, щоб хтось зайнявся цим бізнесом. Заправка зареєстрована на Германа, і Коча просить його повернутися та врегулювати справи. Герман неохоче погоджується, маючи намір швидко повернутися до Харкова — можливо, вже наступного дня.

Дорогою Герман зустрічає ворожку Кароліну. Вона дає йому якийсь напій, від якого Герман втрачає свідомість, але перед тим вона нашіптує йому, що чоловік не захоче повертатися звідти. Ці слова глибоко засідають в його свідомості, але Герман ще не усвідомлює їх повного значення.

Прибувши до міста призначення, Герман стикається з численними проблемами. Заправка знаходиться в занедбаному стані, клієнтів мало, а місцеві «кукурудзяні королі» та олігархи намагаються взяти контроль над усім бензиновим бізнесом на Донбасі. Один з таких олігархів пропонує Герману продати заправку, але Герман вирішує боротися за неї.

На допомогу Герману приходять декілька різнобарвних персонажів. Натомість, є Коча — маленький злочинець, що бореться зі скрутою та тримається за роботу на заправці як за останню надію. Є Травмований, колишня зірка місцевого футболу, що тепер працює механіком.

Він має горді вуса та великий живіт, і відомий як дон жуан. І нарешті, Ольга — руда дівчина, з якою Герман часто їздить на її скутері. Всі вони об’єднуються навколо Германа, щоб допомогти йому протистояти місцевим рейдерам. Слухайте аудіокнигу «Ворошиловград» онлайн безкоштовно на нашому сайті.

Історична справка

Місто на сході України, сучасний Луганськ, має багату історію. Спочатку воно мало назву Луганське. Однак у 1935 році, за часів радянської влади, його перейменували на Ворошиловград на честь видатного радянського діяча Климента Ворошилова. Проте у 1958 році, у зв'язку з забороною називати населені пункти на честь живих осіб, місто отримало знову назву Луганське.

У 1970 році, після смерті Климента, місту повернули назву Ворошиловград. Під час бурхливих 1990-х років, воно знову отримало свою первісну назву — Луганськ, яка й залишається незмінною донині. Цікаво, що з середини XVII століття на території сучасного Луганська розташовувалися слобідські полки, що мали свою автономію.

Ця територія була малозаселена. Після того, як Запорізька Січ у 1775 році припинила існування, на ці землі почали активно переселятися запорожці. Імператриця Катерина II, з метою розбавлення бунтівного населення, надала пільги іноземним громадянам.

Багато німців скористалися цими умовами, оскільки їм надавалися кращі можливості для життя та роботи. У 1869 році англієць Джон Юз звів металургійний завод, що став каталізатором для активного заселення регіону (зауважимо, що Донецьк раніше називався Юзівкою).

Французькі підприємці також внесли свій вклад у розвиток міста, придбавши соляні рудники біля Бахмута та збудувавши солеварний завод. Німецькі та португальські інвестори також активно сприяли індустріалізації регіону, вкладаючи кошти у цю справу. Погодьтеся, що з такими історичними відомостями слухати аудіокнигу «Ворошиловград» онлайн буде цікавіше.