Сава Божко - Над колискою Запоріжжя

Ви можете слухати безкоштовно Над колискою Запоріжжя. Виконавець: Галина Довгозвяга, Жанр: Українська література, Повісті й оповідання, Історична проза, . Ви також можете прослухати повну версію (повний текст) онлайн без реєстрації та СМС на сайті Audiobook-mp3.com/uk або прочитати короткий зміст, передмову, опис та прочитати відгуки (коментарі) про аудіокнигу.
Аудіокнига Над колискою Запоріжжя
Автор:
Виконавець: Галина Довгозвяга
01.06.2022
01:27:33
49
Встановити таймер
Таймер сну Після цього читання припиниться
0 годин
20 хвилин
Активувати таймер
Закрити

Сава Божко - Над колискою Запоріжжя резюме книги

Над колискою Запоріжжя - опис та короткий зміст аудіокниги. Виконавець: Галина Довгозвяга,, слухати безкоштовно онлайн на сайті цифрової бібліотеки Audiobook-mp3.com/uk
У 20-ті роки ХХ ст., коли старе трактування історичних подій було заперечене, а про нове ще ніхто не писав, необхідно було мати сміливість та неабияке вміння, щоб узятись за розробку цієї теми. Історична повість “Над колискою Запоріжжя” (1925), у якій автор подав “власний оригінальний погляд на початки історії українського козацтва” викликала інтерес і в критиці 20-х рр., і після її перевидання в збірку історичних оповідань “Заклятий козак” у 1994 році.

Версія Сави Божка про заснування Запорізької Січі та ролі в цій події Дмитра Вишневецького, запропонована в повісті, не може претендувати на повну історичну достовірність, тому доречніше було б вважати твір “Над колискою Запоріжжя” умовно-історичним, так, як присутні перекручення деяких історичних фактів.

Повість захоплює своїм сюжетом, пригодницьким характером, оригінальністю у використанні фольклорних джерел. У центрі твору образ князя Вишневецького - черкаського й канівського старости, який з метою захисту українських земель від нападів татар і для вільної торгівлі створює фортецю на острові Хортиця. Для цього він використовує підневільну працю місцевого населення, що викликає опір селян. Бунтарем у повісті виступає Марко Голий, захисник селян у рідному селі Дикий Кут. Керуючись настановами часу та продовжуючи літературні традиції, автор прагне показати епізоди “багатовікової боротьби народних мас проти сваволі експлуататорів”.

Над колискою Запоріжжя слухати онлайн безкоштовно

Над колискою Запоріжжя - слухати аудіокнигу онлайн безкоштовно, автор Сава Божко, виконавець

Подібні аудіокнижки до "Над колискою Запоріжжя", Сава Божко

Подібні аудіокниги до "Над колискою Запоріжжя" слухати онлайн безкоштовно повні версії.

Сава Божко прослухати всі книги автора по черзі

Сава Божко - всі книги автору в одному місці, щоб прослухати по черзі повні версії на сайті онлайн-аудіотеки Audiobook-mp3.

Сава Божко - Над колискою Запоріжжя відгуків

Відгуки слухачів про аудіокнигу Над колискою Запоріжжя, Виконавець: Галина Довгозвяга, Читайте коментарі та думки людей про аудіокнигу
    No results found.