Жорстокі, дивні, моторошні: темний світ казок братів Грімм

Audiobook-mp3.com адиокниги бесплатно

13.03.2025

11

Статья Жорстокі, дивні, моторошні: темний світ казок братів Грімм

Якщо ви думаєте, що казки братів Грімм — це милі історії для дітей, де всі живуть довго і щасливо, то у мене для вас новина: ці оповідки мають більше спільного з фільмами жахів, ніж з солодкими дитячими снами.

Брати Грімм — німецькі фольклористи, які збирали, редагували й трохи прикрашали народні казки. Хоча, чесно кажучи, «прикрашали» — не зовсім правильне слово, бо в оригіналі їхні історії рясніли жорстокістю, містикою й навіть натяками на соціальну сатиру. А тепер давайте заглибимося у світ їхніх найвідоміших казок. Слухайте аудіоказки Братів Грімм онлайн безкоштовно на нашому сайті.

«Бременські музиканти»

Що робити, коли тобі вже за п’ятдесят, а кар’єра не склалася? Може, створити музичний гурт і вирушити до міста у пошуках слави? Саме так і зробили осел, собака, кіт і півень, яких господарі вирішили позбутися через їхній вік і непотрібність.

Виявляється, навіть якщо ти старий і трохи непридатний до роботи, завжди можна знайти собі нове призначення. А ще виявилося, що навіть музиканти можуть впоратися з бандитами, якщо мають гострі кігті, зуби й дзьоб.

«Білосніжка»

Злі мачухи — це, звісно, класика. Але ця мачуха явно переплюнула всіх. Коли ти така заздрісна, що вирішуєш отруїти дитину заради краси, то це вже серйозна проблема. А тепер уявіть: Білосніжка виживає після кількох спроб вбивства, живе у семи незнайомих чоловіків у лісі (і ніхто не ставить зайвих запитань), а потім все ж таки знаходить свого принца. Хоча тут варто задуматися: принц поцілував мертву дівчину в скляній труні… Питання є, відповідей немає.

«Гензель і Гретель»

Казка, яка пояснює, чому дітям не варто ходити в гості до незнайомців, навіть якщо у них повний дім солодощів. Двоє дітей, покинутих у лісі батьками (бо їжі не вистачало — типова економічна криза), натрапляють на відьму, яка вирішує їх з’їсти. Чудова виховна історія, яка доводить, що якщо ти достатньо розумний, то зможеш обдурити навіть людину, яка готується зварити тебе на обід.

«Золота гуска»

Що станеться, якщо звичайний хлопець отримає чарівного птаха, який змушує людей прилипати одне до одного? Веселий ланцюжок дурнів, яких тягнуть до замку принцеси, щоб вона нарешті навчилася сміятися.

Напевно, це був один з перших випадків «пранку» в історії літератури. Але головний урок тут такий: якщо у вас є гуска, яка робить золото — не віддавайте її нікому.

«Король Дроздобород»

Коли принцеса занадто зарозуміла, її віддають заміж за першого-ліпшого жебрака. Але виявляється, що це був принц у маскуванні, який вирішив провчити її. Добре, що в реальному житті таке не працює, бо ми б отримали цілий натовп принців, які намагаються «виховати» норовливих дівчат. Однак мораль цієї історії досить проста: не будь занадто зверхнім, бо життя може тебе неприємно здивувати.

«Попелюшка»

Це історія про те, як важливо правильно підбирати взуття. Серйозно, скільки жінок могли б уникнути проблем, якби їхні туфлі не спадали під час втечі? Однак найцікавіша частина цієї казки в тому, що сестри Попелюшки буквально відрізали собі пальці, щоб влізти у туфлю. Так, Грімми були людьми з дуже своєрідним почуттям прекрасного.

«Червона Шапочка»

Одна з найвідоміших казок, яка навчає дітей не розмовляти з незнайомцями. Особливо якщо вони волохаті, мають гострі зуби й неймовірну харизму. Червона Шапочка явно була дуже довірливою дівчинкою, якщо не помітила, що її «бабуся» трохи переросла і почала різко любити м’ясо. Добре, що в казці завжди знаходиться мисливець, який вирішує всі проблеми радикальними методами.

Отже, аудіоказки братів Грімм — не просто старі історії для дітей. Вони мають мораль, приховані сенси й купу моментів, які у сучасному світі виглядають трохи дивно. Але, можливо, саме тому вони досі залишаються популярними, бо змушують нас замислитися, посміятися й трохи злякатися одночасно.